Kuttin wybrał Niemcy. Austriak z ważną funkcją w kombinacji

Heinz Kuttin, który ostatnio pracował z chińską drużyną kobiet w skokach narciarskich i był zapowiadany jako nowy trener skoków narciarskich we Francji, dołączy do niemieckiego zespołu w kombinacji norweskiej. Austriak będzie odpowiadał za trening skoków w kadrze A.

49-latek, który w przeszłości trenował skoczków narciarskich w Austrii i Polce, a także w Niemczech jako trener kadry B, zastąpi na stanowisku legendę kombinacji. Ronny Ackermann najwyraźniej nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Ostatniej zimy niemieccy kombinatorzy nie spisywali się najlepiej na skoczni. To utrudniało im rywalizację o czołowe lokaty. Dawny mistrz postanowił sam zrezygnować.

– Nie mogę się doczekać tego nowego zadania. Kombinacja norweska od wielu lat gwarantuje sukcesy Niemieckiej Federacji Narciarskiej. Chciałbym przyczynić się do kontynuacji tej historii sukcesu w przyszłości – powiedział Kuttin.

Główny trener Hermann Weinbuch i asystent Kai Bracht pozostają na swoich stanowiskach. – Udało nam się zatrudnić specjalistę w swojej dziedzinie i doświadczonego trenera skoków narciarskich. Personel trenujący wokół Hermanna Weinbucha, Kai Brachta i Heinza Kuttina ma wysokie kompetencje, z których mogą korzystać wszyscy zawodnicy – mówił kierownik zespołu Horst Hüttel

Zmiana nastąpiła także w zespole kobiet. Główny trener Klaus Edelmann będzie teraz wspierany przez Nico Reichenbergera, który do tej pory kierował męską drużyną B.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj