Kupczak już zdrowy i leci do Finlandii. Kwarantanna dała się we znaki

no

fot. M. Rudzińska

Rzadko ostatnio płynęły dobre wieści ze świata kombinacji norweskiej w Polsce. Z tym większą przyjemnością dzielimy się z czytelnikami tą informacją – nasz jedyny reprezentant na poziomie PŚ Szczepan Kupczak pokonał koronawirusa i rozpoczyna sezon.

fot. M. Rudzińska

Uprawianie tego pięknego i mającego wielkie tradycje sportu w naszym kraju do najbardziej wdzięcznych zadań nie należy. Niedawno Robert Mateja mówił nam o rozterkach Szczepana Kupczaka, co do ewentualnego kontynuowania kariery sportowej – z kilkuosobowej kadry został zupełnie sam. Sponsorzy też nie garną się do wspierania tej dyscypliny. Do tego wszystkiego doszło zakażenie koronawirusem. Na szczęście Szczepan jako młody i zdrowy człowiek dość szybko zwalczył infenkcje.

Dobrymi wieściami podzielił się na Facebooku. – Z 10-cio dniowym opóźnieniem, ruszam w drogę na północ – napisał w social mediach Szczepan. – Na szczęście nie zaobserwowałem żadnych objawów, więc trenowałem alternatywnymi sposobami ile tylko mogłem – dodał w dalszej części wpisu. Zawodnik wspomniał, iż zamknięcie było dla niego ciężkim doświadczeniem. – Motywacja trochę klapła przez okres kwarantanny… No bo ile można wytrzymać w jednym miejscu – skarżył się na przymusową sytuację Kupczak.

Na szczęście trudności póki co zostały przezwyciężone, a nasz jedyny zawodnik ruszył już do Finlandii rozpocząć sezon. A my jak zwykle będziemy na bieżąco informować o jego wynikach w toku sezonu. Start PŚ w kombinacji norweskiej zaplanowany jest w fińskiej Ruce na 26 listopada – wtedy rozegrana zostanie runda prowizoryczna do konkursów 27-29 listopada.

źródło: Facebook, informacja własna