Kubińska i Marcisz wracają do treningów, rezygnacja Maciuszek

MP w biegach – Jakuszyce 2016

Prawdziwe zawirowania panują w kadrze kobiet w biegach narciarskich. Podczas gdy Kornelia Kubińska i Ewelina Marcisz powracają do treningów, Paulina Maciuszek postanowiła zrezygnować z uprawiania sportu. 

Ewelina Marcisz po kłopotach zdrowotnych jest na etapie wznawiania treningów, również Kornelia Kubińska powróciła do sportu po przerwie macierzyńskiej.

Wielkim zdziwieniem jest fakt iż Paulina Maciuszek pomimo wcześniejszych chęci powrotu do kadry po urodzeniu dziecka zdecydowała się jednak zrezygnować z uprawiania sportu.

Na chwilę obecną jedynymi pewnymi zawodniczkami są: Justyna Kowalczyk, Urszula Łętocha i Martyna Galewicz. Te trzy zawodniczki trenują aktualnie na lodowcu Dachstein.  – Tylko one przepracowały cały okres letni. Dlatego w tym momencie są z Januszem Krężelokiem na lodowcu. Na pewno nie wystartujemy w pełnym składzie na pierwszych zawodach Pucharu Świata. Tam pojadą jedynie Galewicz i Łętocha. Reszta rozpocznie starty od zawodów Alpen Cup, a dopiero od stycznia zacznie rywalizować w Pucharze Świata. Dla nas najważniejsze są mistrzostwa świata w Lahti i do tej imprezy się przygotowujemy – powiedział trener Wiesław Cempa w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Poza kadrą kobiet na lodowcu trenują pod okiem Janusza Krężeloka również mężczyźni: Maciej Staręga, Jan Antolec, Paweł Klisz i Dominik Bury.

Źródło: eurosport.onet.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.