Kubacki ucieka rywalom. Tak wygląda klasyfikacja PŚ po Titisee-Neustadt

Screen: Eurosport

Za nami fantastyczny weekend w niemieckim Titisee – Neustadt. Po raz kolejny wielką klasę pokazał Dawid Kubacki. Dobrze spisali się również pozostali. Nie zapominajmy również o toczącej się równolegle rywalizacji kobiet. Jak wyglądają klasyfikacje po zmaganiach na Hochfirstchanze (HS 142)?

Screen: Eurosport

Plastron lidera niezagrożony

Mistrz świata z Seefeld w Badenii Wirtembergii był drugi i pierwszy. Osiągnięte rezultaty pozwoliły nie tylko na utrzymanie żółtej koszulki lidera Pucharu Świata, ale także na powiększenie przewagi nad rywalami. Nowotarżanin zgromadził 470 pkt. Drugi, ze stratą 54 pkt jest Anze Lanisek. Podopieczny Roberta Hrgoty na niemieckiej ziemi wypadł tak samo jak Polak, tylko w odwrotnej konfiguracji. Czołową trójkę zamyka trzeci i ósmy w Titisee Neustadt – Stefan Kraft (377 pkt). Czwarty jest Halvor Egner Granerud (321 pkt), a piątą lokatę zajmuje Piotr Żyła (272 pkt). Szósty jest Manuel Fettner (191 pkt).

Osiemnasty jest Kamil Stoch (90 pkt), dwudziesty drugi Paweł Wąsek (76 pkt). czterdziesty pierwszy Tomasz Pilch (8 pkt), czterdziesty trzeci Stefan Hula (4 pkt), a czterdziesty ósmy Aleksander Zniszczoł (2 pkt).

Pełna klasyfikacja generalna

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów

Szczególnie dzięki fantastycznemu występowi w niedzielę, polscy skoczkowie zmniejszyli dystans w Pucharze Narodów. Jak do tej pory udało się zgromadzić 972 pkt. Wciąż prowadzą Austriacy (1147 pkt),  jednak strata Polaków do drugiej Norwegii (1025 pkt) wynosi już tylko 53 pkt.

Ścisk wśród kobiet

Ciekawie wygląda również sytuacja w klasyfikacji generalnej po konkursach kobiet. Różnice są minimalne. Prowadzenie straciła Eva Pinkelnig, która w niedzielnych zawodach była dopiero siódma. Zyskała za to zwyciężczyni – Katharina Althaus. Zawodniczka gospodarzy zgromadziła 340 pkt. Z kolei 34 -letnia Austriaczka ma ich 336. Trzecia Silje Opseth (327 pkt), która w Niemczech finiszowala druga, traci odpowiednio cztery i trzynaście oczek do swoich rywalek. Miejsca od cztery do sześć zajmują Marita Kramer (231 pkt), Nika Kriżnar (198 pkt) oraz Anna Odine Stroem (191 pkt). Jedyną sklasyfikowaną Polką jest trzydziesta siódma Nicole Konderla (4 pkt).

Pełna klasyfikacja generalna kobiet

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów kobiet

W Pucharze Narodów prowadzi Austria (900 pkt), przed Norwegią (867 pkt) oraz Niemcami (799 pkt).Polska jest jedenasta (4 pkt).

źródło: informacja własna