Kubacki, Stoch i Maliszewska nominowani w plebiscycie “PS”

fot. Mateusz Król

Jak co roku o tej porze “Przegląd Sportowy” publikuje nazwiska osób nominowanych do tytułu “Sportowca roku”. Podobnie, jak przed rokiem, w gronie wyróżnionych znalazło się troje przedstawicieli sportów zimowych. Skład ten sam, bo chodzi o Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Natalię Maliszewską.

fot. Mateusz Król

Ku uciesze kibiców sportów zimowych w nominowanej piętnastce znalazła się aż trójka reprezentantów  dyscyplin zimowych, w tym dwóch skoczków narciarskich. Zarówno Stoch, Kubacki i Maliszewska mają za sobą obfitujący w sukcesy rok. Chociaż trzeba przyznać, że nie był to najłatwiejszy rok.

Dawid Kubacki w 2020 rok wszedł z przytupem wygrywając Turniej Czterech Skoczni. Łącznie 10 razy z rzędu stawał na podium Pucharu Świata, wygrywając przy tym trzy konkursy. Sezon zakończył na czwartej lokacje. Tyle samo zwycięstw minionej zimy odniósł Kamil Stoch, ale jedno z nich miało miejsce jeszcze w 2019 roku. Polak wygrał jednak drugi raz w karierze prestiżowy cykl Raw Air.

Skoczkowie minionej zimy pozbawieni byli możliwości walki o medale czempionatu w lotach (przeniesione na grudzień) i podobnie było z Natalią Maliszewską. Najlepsza polska zawodniczka short-tracku, miała startować w Korei, gdzie zaplanowane były mistrzostwa świata. Niestety, te zostały odwołane przez pandemię. Mimo wszystko Maliszewska dała kibicom wiele radości zdobywają brąz mistrzostw Europy na 500 m. W sprincie stawała również dwa razy na podium Pucharu Świata w ubiegłym sezonie, gdy była trzecia podczas zawodów w Dordrechcie i Montrealu.

Faworytami tegorocznego plebiscytu wydają się być Robert Lewandowski (piłka nożna), Iga Świątek (tenis), Dawid Kubacki oraz broniący tytułu Bartosz Zmarzlik. Głosować można tutaj. Laureatów poznamy 9 stycznia 2021 roku.

Źródło: Przegląd Sportowy

Mateusz Król
Obserwuj