Kubacki: Praca z psychologiem przynosi efekty

fot. Agnieszka Białek
fot. Agnieszka Białek

Miniony sezon dla Dawida Kubackiego nie był udany. Skoczek nie poddaje się jednak i podjął współpracę z psychologiem, która przynosi efekty.

Po zakończeniu zimy pełnej startów Kubacki tylko przez dwa dni gościł w domu, ponieważ później musiał udać się na studia do Katowic. Skoczek przyznał, że długo trenował przed sezonem i nie czuł zmęczenia fizycznego, a psychicznie zdążył już odpocząć. Dawid ocenił sezon jednoznacznie jako słaby. – Wiadomo, że każdy chciałby z roku na rok osiągać coraz lepsze rezultaty. Tym razem ta sztuka nie udała się. Niestety, przeważały słabsze momenty, choć oczywiście były również te, które sprawiały radość – mówił brązowy medalista MŚ w Predazzo 2013. – Życie sportowca nie polega na tym, że zawsze zdobywa się laury – czasem trzeba przyjąć porażkę i wyciągnąć z niej wnioski. Zawodnik zdaje sobie sprawę, że na sukces trzeba pracować bardzo długo.

Dawid Kubacki w trakcie sezonu dochodził do wniosku, że zagubił wiedzę nabytą dzięki współpracy z psychologiem. -Ja też nie wykonywałem zaleceń tak, jak powinienem i to był mój błąd. Wyszedłem do trenerów z prośbą, żeby na nowo podjąć współpracę z psychologiem i otrzymałem natychmiastową pomoc – powiedział Dawid. – Na wymierne efekty trzeba jednak długo poczekać. Życzymy naszemu reprezentantowi, aby skutki tej pracy były pozytywne i przyniosły mu wiele sukcesów.

Źródło: Sportowefakty.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.