Kubacki po wygraniu LGP: Nie martwię się przed zimą

0

Na konferencji prasowej tuż po zakończeniu ostatniego konkursu tegorocznego cyklu Letniej Grand Prix Dawid Kubacki opowiadał o swojej formie, pracy nad techniką skoku i przygotowaniu, zwłaszcza mentalnym przed sezonem zimowym.

Prowadzący konferencję zauważył, że u Dawida zmieniła się technika odbicia z progu – Twierdzę, że to trwa już koło 2,5 roku – stwierdził Polak. – Odkąd pracowałem nad tym z Maciejem Maciusiakiem stopniowo się poprawiała, a teraz jest na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu mogę walczyć z najlepszymi – zaznaczył.

Mieszkaniec Nowego Targu odniósł się także do tego ile dały mu spokojne treningi, gdy kadra zrobiła sobie przerwę od startów w LGP – Mogliśmy skupić się na wyćwiczeniu pewnych elementów. Teraz jestem w naprawdę w dobrej formie i nie martwię się przed zimą – zapewnił na koniec.

Dawid Kubacki konkursem w Klingenthal zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu Letniego Grand Prix. Został tym samym 3 Polakiem, który tego dokonał – po Adamie Małyszu i zeszłorocznym triumfie Maćka Kota. Teraz polscy zawodnicy czekają już na inaugurację Pucharu Świata, którego początek już 17 listopada w Wiśle.

Z Klingenthal dla Sportsinwinter.pl,

Agnieszka Kuska

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.