Kubacki mistrzem po raz trzeci. “Nie zaprzeczę, że forma rośnie”

Letnie Mistrzostwa Polski w Zakopanem padły łupem Dawida Kubackiego. Triumfator LGP 2017 sięgnął dzisiaj po trzeci tytuł mistrza kraju w karierze. – Tory lodowe, mimo deszczu, nie rozpłynęły się. Warunki nie wpływały za bardzo na ten konkurs – powiedział Dawid.

To nie był łatwy konkurs. Głównie dlatego, że padał deszcz. Jednak nowoczesne tory lodowe, w jakie została wyposażona Wielka Krokiew przed rokiem, zdały egzamin. – Warunki na pewno dały się we znaki kibicom, którzy licznie się tu stawili – powiedział mistrz Polski Dawid Kubacki. – Uważam, że pod względem sportowym w niczym ta pogoda nie przeszkadzała. Mam nadzieję, że swoimi skokami zrekompensowaliśmy kibicom aurę – dodał. I trzeba przyznać, że zwłaszcza końcówka drugiej serii była emocjonująca.

Nowy mistrz kraju nie dał wciągnąć się w dyskusję o wynikowych celach na nadchodzący sezon zimowy. – Dwa dobre skoki. Nic więcej nam nie trzeba – odpowiedział na pytanie jednego z dziennikarzy Kubacki. Zawodnik z Nowego Targu nie zaprzeczył, że jego forma rośnie. – Z tego trzeba się cieszyć.  Po to właśnie pracujemy latem, żeby dobrze skakać zimą. Przez całe lato różnie to było, chociaż nie było źle – ocenił. Aktualnie Dawid nie ma większych problemów zdrowotnych. Takie pojawiły się pod koniec startów w Letnim Grand Prix. – Aktualnie jest stabilnie. Jak widać, nie przeszkadza mi to w skakaniu. Nie martwię się – przyznał złoty medalista.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.