Które biegaczki i biathlonistki najlepiej się zaprezentują w kolejnym sezonie? Od wiosny do zimy #15

0

W dzisiejszym, już piętnastym wydaniu Od wiosny do zimy patrzymy na przygotowania kobiet specjalizujących się w biegach narciarskich oraz biathlonie. Czy w przyszłym sezonie narodzi się nowy talent? Juniorki zwyciężą z doświadczonymi zawodniczkami? Jak zaprezentują się zdobywczynie Kryształowych Kul za sezon 2017/2018?

Im krócej do pierwszego startu biegaczek w Pucharze Świata w Ruce, tym mniej pozostało do powrotu na trasy Theresy Johaug. Partnerka ze zdjęcia Ingvild Flugstad Oestberg może być jedną z groźniejszych rywalek 30-latki.

 

Kto jeszcze może być równie mocny z reprezentacji Norwegii? Ranghild Haga i Heidi Weng mają bardzo znaczące argumenty za tym, aby je uważać za faworytki do TOP3-5 Pucharu Świata. Czy jednak nie zawiodą i pokażą wysoką formę?

 

Jak będzie wyglądać rywalizacja sprinterska? Czy po raz kolejny będziemy przez większą część sezonu oglądali starcie Maiken Caspersen Falla vs Stina Nilsson, a może ktoś jeszcze wejdzie do tej najściślejszej czołówki? Groźne mogą być również Laurien van der Graff, Sophie Caldwell czy Hanna Falk. Co zaprezentuje medalistka z Pjongczangu Julia Belorukowa?

 

Jeżeli nie zawiodą, to na pewno będą liczyły się regularnie w walce o najwyższe miejsca – mowa tu o Charlotcie Kalli, Jessice Diggins oraz Kriście Parmakoski. Niesamowicie mocne w poprzednim sezonie na drodze do MŚ w Seefeld mogą dać wiele radości swoim kibicom.

Warto przyglądać się takim zawodniczkom jak Nadine Faehndrich czy Johanna Matintalo. Młode Szwajcarka oraz Finka dobiero zaczęły startować w zawodach najwyżej rangi, lecz widać, że w przyszłości (może niedalekiej) będą umiały zamieszać.

 

Jak potoczy się dalsza kariera Kerttu Niskanen? Finka czuje, że potrzebuje większego progressu sportowego. Czy w przyszłym sezonie zauważymy go?

 

Kto powalczy o TOP10 klasyfikacji generealnej Pucharu Świata 2018/2019? Sadie Bjoernsen, Natalia Nieprajewa, Anastazja Sjedowa, Teresa Stadlober oraz Nathalie von Siebienthal to część faworytek. A jak w biathlonie? Kaisa Makarainen zakończyła kolejny obóz przygotowawczy, a Anastazja Kuzmina również mocno pracuje nad formą. Czy któraś z tych zawodniczek będzie najlepsza w przyszłym sezonie?  A może ktoś inny zajmie pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej.

 

 

Dorothea Wierer, Laura Dahlmeier oraz Tiril Eckhoff to jedne z tych zawodniczek, na które stać bardzo wiele. Czy to one w przyszłym sezonie będą dominować?

 

Jakie wyniki osiągną byłe biegaczki narciarskie, które przekwalifikowały się na biathlon? Denise Herrmann oraz Celia Aymonier już startują. Obie zawodniczki potrafią świetnie zaprezentować się na trasie. Pytanie – która zacznie pewniej strzelać?

 

Czy Lisa Hauser zrobi postęp i zacznie wliczać się do grona ścisłej czołówki? Austriaczka od wielu startów potrafi zająć dobre miejsca, jednak dyspozycja biegowa nie pozwala na walkę o podium. Szybkość poprawiona już na kolejny sezon?

Francuzki – np. Anais Bescond czy Anais Chevalier – jak najbardziej, Włoszki, np. Vitozzi – oczywiście, Szwedki, jak na przykład Hanna Oeberg, rzecz jasna, ale…

 

Nie zapomnijmy o Polkach, które stać na rezultaty w top10. Wielkie nadzieje pokładamy w Kamilę Żuk, która zapowiada się znakomicie, ale wszystko zależy od sposób prowadzenia jej przez trenerów. Liczmy także na pokazanie prawdziwego talentu prez Monikę Hojnisz. Polka odblokuje się?

 

Czy pamiętasz o tym, że…
*Sylwia Jaśkowiec oraz Nathalie Eklund postanowiły zakończyć karierę,
*Maciej Staręga był tuż za podium w sprincie dowolnym rozgrywanym podczas mistrzostw Niemiec,
*pozostało 10 dni do ostatniego konkursu LGP 2018?

źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.