Kto zachwyci podczas zawodów alpejskiego Pucharu Świata w ten weekend? (listy startowe)

fot. Joe Shlabotnik / CC BY NC SA

fot.
Joe Shlabotnik
/ CC BY NC SA

Organizatorami weekendowych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim będzie amerykańskie Killington i kanadyjskie Lake Louise. W tej pierwszej miejscowości o kolejne pucharowe punkty walczyć będą kobiety, natomiast w tej drugiej mężczyźni.

Rywalizacja pań w Killington

W sezonie 2019/2020 alpejskiego Pucharu Świata kobiety rywalizowały już w obu konkurencjach, które rozegrane zostaną w ten weekend. Podczas slalomu giganta, który odbył się w Sölden, zwyciężyła dość niespodziewanie Alice Robinson, wyprzedzając Mikaelę Shiffrin i Tessę Worley. Natomiast podczas slalomu w Levi triumf odniosła Mikaela Shiffrin, druga była Wendy Holdener, a trzecia Katharina Truppe. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Shiffrin z dorobkiem 180 punktów. Na drugiej pozycji sklasyfikowana jest Alice Robinson ze stratą 80 punktów do liderki. Na trzeciej lokacie jest Wendy Holdener i traci ona 84 punkty do pierwszego miejsca. Ubiegłoroczną rywalizację w Killington wygrały w gigancie Federica Brignone i w slalomie Mikaela Shiffrin.

Bez wątpienia poza wymienionymi nazwiskami, które w tym sezonie już odnosiły sukcesy, należy dodać Petrę Vlhovą. Słowenka w Sölden uplasowała się na 14. lokacie, natomiast w Levi prowadziła po pierwszym przejeździe slalomu, wypadając z trasy, w wyniku czego nie została sklasyfikowana w czołowej trzydziestce zawodów.

Podczas weekendowej rywalizacji w Killington pojawi się Anna Veith, która powraca do rywalizacji po kontuzji.

Sobotni pierwszy przejazd giganta rozpocznie się o 15:45, natomiast drugi o 19:00. W niedzielę panie powalczą w slalomie o tych samych godzinach, co dzień wcześniej.

Lista startowa slalomu giganta

Lista startowa slalomu

Rywalizacja panów w Lake Louise 

Panowie w ten weekend po raz pierwszy w  tym sezonie staną do rywalizacji w konkurencjach szybkościowych. Warto przypomnieć, iż w zeszłorocznej klasyfikacji zjazdu triumfował Beat Feuz. Natomiast w klasyfikacji supergiganta w sezonie 2018/2019 najlepszy był Dominik Paris. Aktualnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Henrik Kristoffersen, który po dwóch weekendach rywalizacji zgromadził 113 punktów. Ze stratą zaledwie 13 punktów na drugiej pozycji jest Alexis Pinturault. Na trzeciej lokacie sklasyfikowanych jest dwóch zawodników – Clément Noël oraz Mathieu Faivre z dorobkiem 80 punków. W ubiegłym roku w Lake Louise w zjeździe królował Max Franz, natomiast w supergigancie Kjetil Jansrud.

W Lake Louise odbyły się dwa z trzech zaplanowanych treningów zjazdu przed sobotnimi zawodami. Zarówno w czwartkowym, jak i piątkowym najszybszy był Carlo Janka.

Weekendowe rywalizacje panów w Lake Louise zaplanowane są na 20:15 w sobotę i w niedzielę. Mężczyźni najpierw staną do boju w zjeździe, a następnie w supergigancie.

Lista startowa zjazdu

Lista startowa supergiganta

Źródło: Informacje własne/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.