Kto za Horngachera? Pozostał jeden kandydat

Jak informuje portal Sport.pl w walce o stanowisko trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich odpada poważny kandydat – Ronny Horhschuh. Główny faworytem pozostaje zatem Michal Dolezal.

Choć trener Stefan Horngacher nie ogłosił jeszcze oficjalnie decyzji, iż opuszcza Polskę i od nowego sezonu będzie trenerem reprezentacji Niemiec, to sprawa jest już prawdopodobnie przesądzona. Austriak ma ogłosić decyzję w niedzielę, po ostatnim konkursie w Planicy. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się dwa nazwiska kandydatów do objęcia stanowiska po Horngacherze – Michal Dolezal i Ronny Hornschuh. Ten drugi jak wynika z informacji Sport.pl miał odmówić Polskiemu Związkowi Narciarskiemu. Hornschuh jest trenerem reprezentacji Szwajcarii i nie chce na razie zmieniać miejsca pracy. Jak twierdzi Andreas Kopp ze szwajcarskiego portalu nzz.ch trener obawia się presji, jaka niewątpliwie w Polsce spoczywa na szkoleniowcu kadry. Trener m. in. brązowego medalisty mistrzostw świata Kiliana Peiera miał również otrzymać propozycję od Horngachera, który proponował mu stanowisko asystenta w niemieckiej kadrze. Hornschuh prawdopodobnie odrzuci także tę opcję i pozostanie w Szwajcarii.

Nie wiadomo, czy Polski Związek Narciarski bierze pod uwagę inne kandydatury na stanowisko Horngachera, ale wszystko wskazuje na to, iż najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, iż nowym trenerem Polaków zostanie Michal Dolezal.

źródło: sport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.