Kto faworytem na normalnej skoczni? Schuster: Kamil Stoch

Kamil Stoch, Andreas Wellinger i Dawid Kubacki – ci skoczkowie w trakcie treningów i kwalifikacji błysnęli na normalnej skoczni w Pjongczangu. Kto z nich jest faworytem do olimpijskiego złota?

Piątek w Pjongczangu upłynie pod znakiem ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Polscy skoczkowie nie wezmą udziału w tym wydarzeniu, ale to żadna nowość. – Mamy nadzieję brać udział w innych ceremoniach – skomentował Maciej Kot. I ma powody do myślenia, że na te medalowe cała polska ekipa uda się trzy razy. Z taką tezą z pewnością gotów zgodzić się Werner Schuster, który doceniał dobre skoki Andreasa Wellingera, ale faworyta szuka w obrońcy tytułu. –  To Kamil Stoch jest faworytem konkursu – powiedział w rozmowie ze Sport.pl trener niemieckich skoczków.

Szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów był zadowolony z czwartkowych prób swoich zawodników. – To był dobry dzień dla Niemców, ale moim zdaniem również bardzo dobry dla Polaków – oceniał Schuster. Zwrócił także uwagę, że po pierwotnych problemach do czołówki powrócił Richard Freitag. – My dobrze wykorzystaliśmy czwartkowe treningi na ustabilizowanie formy naszych liderów. Ale to tylko kwalifikacje – mówił. Werner uporczywie mówił jednak, że to Polacy mają największe powody do zadowolenia. – Próbuje zrzucić na nas presję – uciął spekulacje Maciej Kot w rozmowie z TVP.

Źródło: Sport.pl / TVP

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.