Krzysztof Miętus zakończył karierę

W następnym sezonie w zawodach skoków narciarskich nie zobaczymy już Krzysztofa Miętusa. Wieloletni reprezentant Polski zmienia stan z aktywnego zawodnika na trenera klubu Eve-nement Zakopane.

Krzysztof Miętus ogłosił zakończenie kariery. Olimpijczyk z Vancouver pozostaje jednak przy skokach. Teraz będzie pracował w klubie Eve-nement Zakopanem jako drugi trener. – Skoki to całe moje życie. Nie wyobrażam sobie abym mógł ot tak o nich zapomnieć i robić coś innego – powiedział Krzysztof Miętus. Były już skoczek przed sezonem zimowym został powołany do kadry A. To miała być dla niego ostatnia szansa. Nie udało się z niej skorzystać, przez co przed startem sezonu spadł do kadry B. W jego karierze najlepszy był sezon 2012/2013, kiedy zdobył 103 punkty Pucharu Świata.

Klubowi Eve-nement, który powstał w 2014 roku, bardzo na rękę jest podjęcie pracy przez Krzysztofa Miętusa. Od jakiegoś czasu rodzice dopytywali się o możliwość zapisania dzieci. Brakowało jednak trenerów. – Jestem pewna, że Krzysztof doskonale sobie poradzi! Skoki może zrozumieć w pełni i przekazać wiedzę o nich młodym adeptom tylko ten, kto sam ich doświadczył – przyznała Ewa Bilan-Stoch, prezes Klubu.

Źródło: Skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.