Krzysztof Biegun zakończył karierę

Po nieudanych startach podczas Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Hakubie, Krzysztof Biegun postanowił zakończyć profesjonalną karierę sportową – poinformował w rozmowie z naszym portalem trener kadry B skoczków, Maciej Maciusiak.

Objawienie 2013 roku, mistrz świata juniorów w drużynie i zwycięzca pierwszego konkursu Pucharu Świata w sezonie 2013/2014, nie wróci już na najwyższe szczeble rozgrywki skoczków. Krzysztof Biegun postanowił zakończyć karierę. Po wspaniałym dla niego okresie przyszły chudsze lata. Najpierw kontuzja, później wydalenie z kadry, problemy finansowe i konieczność podjęcia pracy zarobkowej. Pochodzący z Gilowic zawodnik starał się jednak łączyć pracę z treningami. Miał szansę, podobnie jak Andrzej Stękała, współpracować z Maciejem Maciusiakiem. – Można powiedzieć, że start Krzysztofa Bieguna podczas Letniego Grand Prix w Hakubie, był ostatnim w profesjonalnej karierze. Po prostu po tych zawodach podjął decyzję o zakończeniu przygody ze sportem – powiedział w rozmowie z Mateuszem Królem Maciej Maciusiak.

Trener poinformował, że Krzysztof może powróci na skocznie, ale bardziej w formie rozrywki. Próbowaliśmy skontaktować się z Biegunem w tej sprawie, ale na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Całą rozmowę z Maciejem Maciusiakiem przeczytacie dzisiaj po 18:00 na Sportsinwinter.pl.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj