Łukasz Kruczek

Były już trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich – Łukasz Kruczek znalazł nową pracę. Dzisiaj Włoski Związek Narciarski potwierdził nazwisko nowego szkoleniowca, którym został Kruczek. Umowa została zawarta na dwa lata z możliwością przedłużenia. 

Od stycznia bieżącego roku wiadomo było, że w przyszłym sezonie Łukasz Kruczek nie poprowadzi naszej reprezentacji w skokach narciarskich. Niejasna była jego dalsza kariera zawodowa. Spekulowano, że być może Łukasz Kruczek dostanie posadę w FIS-ie (Międzynarodowa Federacja Narciarska) lub pozostanie w Polskim Związku Narciarskim na innym stanowisku. Jednak, już w marcu jasne było, że były trener m.in. dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego – Kamila Stocha, chce kontynuować karierę szkoleniowca. Przymierzano go do reprezentacji Rosji, Szwajcarii i właśnie Włoch. Dzisiaj z Włoskiego Związku Narciarskiego przysłane zostało potwierdzenie, że nowym trenerem “Squadra Azzurra” zostanie Łukasz Kruczek.

W oświadczeniu, Włosi nie kryją, że wiążą z Kruczkiem ogromne nadzieje. Wierzą, że odbuduje on we Włoszech męskie skoki narciarskie. Najlepszy włoski zawodnik w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Sebastian Colloredo, uplasował się na 63 miejscu z tylko 11 pkt. na koncie.  Włoski Związek Narciarski podkreślił zasługi Łukasza Kruczka dla reprezentacji Polski m.in. dwa złota Olimpijskie Kamila Stocha, sukcesy osiągnięte z naszą kadrą w latach 2008-2016 oraz wygranie klasyfikacji generalnej przez Kamila Stocha. Również zaakcentowali zdobycie przez samego Kruczka, dwukrotnie tytułu na najlepszego trenera w Polsce (2013 r., 2014 r.).

Łukasz Kruczek jest absolwentem Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. Biegle mówi po niemiecku i dobrze zna angielski.

Przed Łukaszem Kruczkiem ciężkie zadanie. Życzymy byłemu trenerowi reprezentacji Polski wszystkiego najlepszego i dużo sukcesów z nową drużyną!

Źródło: pzn.pl/Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.