Kruczek: Nie musimy szukać świata, teraz on przyjeżdża do nas!

DSC_2331

Nasza kadra A w skokach narciarskich zakończyła niedawno swoje pierwsze zgrupowanie w Szczyrku. Właśnie rozpoczynają kolejny etap treningowy z tym, że najpierw sprawdzą się w Szczyrku, a następnie przeniosą się do Wisły. Łukasz Kruczek podkreśla, że obecnie jest dobry poziom wśród zawodników. – Założenie jest takie, aby weszli w trening spokojnie, płynnie, żeby te duże obciążenia znosili lepiej. Zdecydowaliśmy, że cztery dni wystarczą, ponieważ poziom był na tyle dobry, że nie potrzebowaliśmy go korygować. Korzystaliśmy tylko i wyłącznie ze skoczni normalnej HS-106. W planie mamy wejście na dużą skocznię w tym tygodniu. Będziemy korzystać ze skoczni w Wiśle Malince, ale nie od razu na niej zaczniemy skakać. W poniedziałek rano będziemy trenować najpierw na skoczni w Szczyrku, a po południu być może pierwsze skoki część zawodników odda na dużej skoczni w Wiśle. – mówił trener Łukasz Kruczek.

W Wiśle do naszej kadry dołączy reprezentacja Słowenii, co wiąże się z tradycyjnym już wspólnym treningiem. – Będziemy z nimi trenować, tak jak to się już zdarzało w przeszłości. Dla nas to bardzo dobra sytuacja. Od czasu gdy w Wiśle i Szczyrku powstały nowoczesne skocznie, nie musimy jeździć i szukać świata, tylko świat przyjeżdża do nas. To swego rodzaju atut. Razem ze słoweńskimi skoczkami przyjadą przedstawiciele producentów sprzętu ze Słowenii, będzie okazja spotkać się z nimi i zobaczymy, czy są jakieś nowości, które warto byłoby podpatrzeć. Na początku nie będzie oczywiście mowy o rywalizacji czy podpatrywaniu konkurencji, natomiast jest to już jakiś wyznacznik tego, w jakim miejscu jesteśmy aktualnie. – dodał szkoleniowiec.

Łukasz Kruczek przyznał, że w Letnim Grand Prix będzie startowała głównie kadra A, natomiast nie wszyscy wystartują w każdym miejscu. – To zależy od ich dyspozycji, tego jak się będą prezentować. – zakończył.

Źródło: pzn.pl

foto: Agnieszka Majczak / Zimowe spojrzenie na świat

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Kruczek: Nie musimy szukać świata, teraz on przyjeżdża do nas!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.