Kristoffersen powraca do drużyny narodowej

Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY
Photo credit: Skirenn i Trysil via Foter.com / CC BY

Henrik Kristoffersen znów będzie trenował z drużyną narodową Norwegii. Najlepszy slalomista poprzedniego sezonu dogadał się z krajową federacją przynajmniej na tyle, żeby móc przygotowywać się zresztą ekipy do PŚ w Val d’Isere.

Powrót Kristoffersena do treningów z innymi zawodnikami kadry Norwegii to efekt rozmów pomiędzy zawodnikiem a przedstawicielami federacji, które odbyły się w poniedziałek. Nie oznacza to, że konflikt został całkowicie zażegnany, ale porozumienie do jakiego doszło sprawia, że Kristoffersen prawdopodobnie pojawi się na zawodach PŚ w Val d’Isere, po tym jak zrezygnował z udziału w slalomie w Levi. Jak informuje nrk.no zawodnikowi zostały postawione trzy warunki jakie musiał spełnić, aby doszło do konsensusu. Kristoffersen musi przeprosić swoich kolegów z drużyny i obiecać zmianę zachowania. Poza tym ojciec i menedżer Henrika – Lars Kristoffersen – nie będzie mógł w takim samym stopniu jak dotychczas przebywać z reprezentacją.

Po inauguracyjnych zawodach PŚ w Sölden Kristoffersen poinformował, że został złożony do sądu pozew przeciwko norweskiej federacji. Ma to związek z brakiem zgody na występy Henrika w zawodach z logo własnego sponsora na kasku. Przez ten konflikt interesów latem Kristoffersen nie chciał podpisać umowy z Norweskim Związkiem Narciarskim, ale po kilku tygodniach uległ i pojawił się na otwarciu sezonu. Jednak potem zrezygnował ze startu w Levi i trenował indywidualnie.

Źródło: nrk.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.