Kristin Stoermer Steira nie kończy ze sportem

fot. Iso76/Wikipedia
fot. Iso76/Wikipedia

Norweska mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Kristin Stoermer Steira wiosną ogłosiła, że jest zmęczona nartami i kończy karierę. Nie oznacza to jednak, że była mistrzyni świata pożegnała się ze sportem definitywnie.

Kristin Stoermer Steira postanowiła przerzucić się na biegi na bieżni. W sobotę została mistrzynią Norwegi w biegu przełajowym na 6 kilometrów. Zdeklasowała w nim rywalki. Wiemy, że to nie pierwszy raz, kiedy Norweżka mierzyła się z lekkoatletyką. W 2010 roku miała startować w mistrzostwach Europy w Barcelonie. Niestety, plany pokrzyżowała jej kontuzja stopy. O tym, że Steira jest świetną biegaczką przekonała kibiców przed rokiem, kiedy wywalczyła złoty medal mistrzostw kraju na 10000 metrów. – Byłam już zmęczona psychicznie nartami i wielogodzinnymi treningami, zwłaszcza na nartorolkach. Bieganie to inny sport i mniej konsumujący czas, a trenować można praktycznie wszędzie – powiedziała biegaczka na antenie kanału norweskiej telewizji TV2.

Ostatni sukces pokazał Kristin, że nadal jest świetnie wytrenowana a jej celem jest start w Amsterdamie, podczas mistrzostw starego kontynentu. Pamiętamy, że Steira była główną rywalką Justyny Kowalczyk podczas mistrzostw świata w Libercu 2009 roku. Norweżka dwukrotnie wywalczyła tam srebro indywidualnie. Ustępowała Justynie Kowalczyk w biegu łączonym i na 30 kilometrów klasykiem. Życzymy byłej biegaczce narciarskiej samych sukcesów na bieżni.

Źródło: tvn24.pl

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.