Kristian Ilves i Annemarii Bendi najlepsi w Estonii

fot.eok.ee

28.11.2013, Kuusamo, Finland (FIN): Kristian Ilves (EST) - FIS world cup nordic combined, FIS and Supplier preseason photoshooting, Kuusamo (FIN). www.nordicfocus.com. © Felgenhauer/NordicFocus. Every downloaded picture is fee-liable.
fot.eok.ee

Kristian Ilves wśród mężczyzn i Annemarii Bendi wśród kobiet zostali letnimi mistrzami Estonii w kombinacji norweskiej. Jednym słowem w Otepaa triumfowali faworyci.

Zawody skoków wynikiem 119 punktów wygrał Kristian Ilves. Najlepszy estoński kombinator oddał skok na odległość 92,5 metra. Dwa metry bliżej wylądował Han Hendrik Piho, który do Ilvesa stracił 5,5 punktu co przełożyło się na 22 sekundy straty przed biegiem. Z 30-sekundową stratą do lidera na trasę biegu na nartorolkach wyruszył Karl-August Tiirmaa.

W biegu najszybszy okazał się Han Hendrik Piho. Do dogonienia Kristiana Ilvesa zabrakło mu jednak aż 9 sekund. Ilves niezagrożony samotnie przemierzył całą trasę biegu. Ze stratą prawie minuty do zwycięzcy na metę biegł Karl-August Tiirmaa, który zachował 3. miejsce wywalczone na skoczni.

Na starcie zawodów pań pojawiły się 2 zawodniczki. W konkursie skoków Annemarii Bendi uzyskała odległość 64,5 metra. Jej konkurencja Triinu Hausenberg skoczyła 58,5 metra i przed biegiem miała blisko minutę straty do konkurentki. Ostatecznie Bendi o minutę i 40 sekund wcześniej zameldowała się na mecie i wywalczyła tytuł mistrzyni kraju wśród kobiet.

Wyniki po serii skoków

Wyniki

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.