Krista Pärmäkoski po zwycięstwie: “Wspaniale jest wygrać po raz pierwszy”

fot: Irek Trawka

fot: Irek Trawka

Krista Pärmäkoski w niedzielę po raz pierwszy w karierze wygrała zawody rozgrywane w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Finka po biegu była bardzo zadowolona ze swojej postawy i cieszyła się, że wreszcie udało jej się wygrać.

Krista Pärmäkoski spokojnie rozpoczęła swój niedzielny występ w Planicy. Na półmetku reprezentantka Finlandii traciła do Charlotte Kalli dziewięć sekund i długo wydawało się, że nie będzie w stanie nawiązać walki ze Szwedką. Druga część dystansu była jednak o wiele mocniejsza w wykonaniu 27-letniej Finki, która odrobiła całą stratę do rywalki i na ostatnim kilometrze zapewniła sobie zwycięstwo. – Wspaniale jest wygrać po raz pierwszy. To naprawdę niesamowite uczucie – mówiła po biegu Pärmäkoski. – Mieliśmy tutaj latem obóz treningowy i dlatego kiedy zobaczyłam trasę biegu poszłam do trenera i powiedziałam, że tej zimy będę miała w Planicy dobry bieg. Kiedy zobaczyłam, że jestem blisko Charlotte, starałam się jeszcze bardziej przyspieszyć i naprawdę mocno pokonać ostatni kilometr – dodała zwyciężczyni.

Drugim miejscem musiała się zadowolić Charlotte Kalla. Szwedka, która wróciła do Pucharu Świata po miesięcznej nieobecności spowodowanej przygotowaniami do igrzysk olimpijskich, do 9 kilometra prowadziła, ale ostatecznie musiała uznać wyższość swojej rywalki. – To był świetny bieg. Miło było znowu wrócić do startów w Pucharze Świata. Walka z Kristą była ekscytująca i chciałam ją wygrać, ale miło jest patrzeć na jej szczęście po pierwszym zwycięstwie. Teraz wyjeżdżam do Seiser Alm, aby przygotowywać się do startu w Korei – zdradziła Kalla.

Na trzeciej pozycji bieg w Planicy ukończyła Heidi Weng. Norweżka już na pierwszym punkcie pomiaru czasu miała sporą stratę do prowadzących, a z kolejnymi kilometrami ten dystans się powiększał. Liderka klasyfikacji generalnej zdobyła jednak 60 pucharowych punktów i zwiększyła swoją przewagę nad głównymi konkurentkami. – To był bardzo trudny bieg, ale dobrze się bawiłam. Profil trasy nie za bardzo mi pasował, dlatego starałam się zacząć wolniej, a potem przyspieszyć. Dałam z siebie wszystko, zwłaszcza na podbiegach i cieszę się, że jestem na podium razem z Charlotte i Kristą – powiedziała Weng.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.