Krista Pärmäkoski zostanie zdyskwalifikowana? Finka mogła złamać przepisy

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Krista Pärmäkoski została mocno skrytykowana za incydent, do którego doszło podczas krajowych zawodów – otóż prowadząca w ćwierćfinale sprintu Finka przed samą metą przepuściła dwie zawodniczki startujące w barwach tego samego klubu – przez co sama nie awansowała do półfinału.

Sam incydent w Finlandii odbił się szerokim echem – fińska federacja myśli nad karą dla swojej czołowej zawodniczki (możliwa jest nawet dyskwalifikacja). Sama Pärmäkoski w wywiadzie dla fińskiego Yle wydaje się bagatelizować sprawę tłumacząc się zmęczeniem i niechęcią do startu w półfinale (z tej przyczyny miała puścić swoje koleżanki). Dla odmiany były trener fińskiej reprezentacji Kari-Pekka Kyrö nie pozostawił na zawodniczce suchej nitki. – To było oburzające, aroganckie, dziecinne i niepotrzebne – takie słowa padły z jego ust w wywiadzie dla Ilta-Sanomat.


Sprawa komentowana była także w Szwecji – Charlotte Kalla podkreśliła, że nie słyszała o przepisie zabraniającym takiego zachowania, ale sama stara się wypaść w każdych zawodach jak najlepiej. Stina Nilsson w dość dyplomatyczny sposób odniosła się do sprawy – nie chcąc oceniać rywalki zwróciła uwagę na czynnik zmęczenia.

– Spontanicznie, jeśli czułabym, że nie chcę wystartować w finale, przerzuciłabym się może na trening interwałowy. Nie będę komentowała tego, co zrobiła Krista, niemniej zawsze na starcie chcę wypaść w zawodach jak najlepiej – powiedziała Nilsson.
Inna gwiazda szwedzkich biegów Hanna Falk zwróciła uwagę na to, że ewentualnym ukaraniem Pärmäkoski zajmą się odpowiednie instytucje w fińskiej federacji, podkreśliła też, że wspomniane wydarzenie i zmęczenie Finki nie powinny mieć wpływu na jej formę zimą i będzie ona na pewno wymagającą rywalką w nadchodzącym sezonie.

źródło: aftonbladet.se, sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.