Kranjec: Ostatni skok w karierze oddam w Planicy

berkutschi.com
berkutschi.com

Robert Kranjec nie wystąpi podczas zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata. Słoweński skoczek z pokorą przyjął decyzję trenera i  przyznaje, że ten sezon wyobrażał sobie inaczej.

W tym roku Kranjec wziął udział w siedmiu konkursach i tylko w jednym- w Zakopanem- punktował. Sam skoczek przyznaje, że sezon zaczął się wspaniale, jednak później dopadł go kryzys.- Jeśli bym wiedział, dlaczego jestem w tym dołku, już bym się z niego wydostał. Nie mam mądrej przyczyny. Ciężko mi, bardzo dużo pracowałem, teraz spróbuję jak najlepiej przygotować się na skandynawskie zawody, a potem wyzwaniem dla mnie będzie Planica – wyjaśniał 33-letni skoczek.

Decyzję trenera  Gorana Janusa uważa za logiczną i nie ma nikomu za złe, że zamiast niego do Falun pojedzie Matjaž Pungertar. – Po ostatnich wynikach jasno widać, że jestem szóstym czy siódmym Słoweńcem, i że mnie nie będzie w drużynie. Matjaž Pungertar zasłużenie dostał powołanie. Ciężko powiedzieć, czy było za dużo konkursów. Wszystko jest możliwe, w skokach wszystko szybko się zmienia na lepsze albo na gorsze. Może po prostu się “wypaliłem”, może powinienem był zostać w domu i trenować w spokoju – stwierdził. – Zwłaszcza po pierwszych niepowodzeniach było ciężko. Porażka to wstrząs psychologiczny, nie ufasz sobie więcej. Mam psychologa, chcę czym prędzej zakończyć ten kryzys, ale nie jestem maszyną. Miałem kryzysy, ale takiego poważnego jeszcze nie.

Po decyzji trenera pojawiło się wiele komentarzy, że to może być “początek końca” kariery Kranjca. Słoweniec przyznaje, że wciąż ma motywację do skoków. I jedno odnośnie końca jego kariery jest pewne.- Kiedy się wypalę, to się wypalę, ale na pewno ostatni skok w karierze oddam w Planicy – zapowiedział.

Na chwilę obecną Robert Kranjec trenuje w Planicy, a na koniec tygodnia będzie rywalizował podczas lotów w Vikersund. Przypomnijmy, że w 2012 roku właśnie w Vikersund zdobył tytuł najlepszego lotnika na świecie. Może właśnie w tym miejscu Kranjec przerwie swoją złą passę?

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.