Kraft znów chce być najlepszy. Testował nowe wiązania

Mistrzostwa Świata w lotach, Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, ale przede wszystkim wygrana przed własną publicznością. Oto cele Stefana Krafta na nadchodzący sezon. – Kobayashi podniósł poprzeczkę rok temu, ale to my chcemy zrobić to w tym roku – przyznał dwukrotny mistrz świata.

Stefan Kraft od kilku lat nie przestaje być liderem austriackiej kadry skoczków. W minionym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. To jednak zbyt mało dla tak utytułowanego zawodnika, dlatego teraz celem ma być końcowym triumf. Dwukrotny mistrz świata twierdzi, że o zwycięstwo bić będzie musiał się m.in. z Ryoyu Kobayashim oraz Kamilem Stochem. Dlatego Austriacy chcieli zaskoczyć tej zimy świat nowymi wiązaniami. Misja jednak nie powiodła się. – To było standardowe wiązanie, ale po prostu nasze. Wracam jednak do starych. Miałem nadzieję, że nowe pozwolą mi odlecieć rywalom – przyznał Kraft.

Na razie głównym celem Krafta jest rozpoczęcie sezonu. – Jednym z celów na nadchodzący sezon jest zwycięstwo w Austrii. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło – mówi zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2015 roku. – Teraz mam cztery szanse i mam nadzieję,  że mi się uda – dodaje. A taka okazja nadarzy się w Innsbrucku, Bischofshofen oraz podczas Pucharu Świata w lotach na skoczni Kulm.

Źródło: laola1.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.