Świetne skoki Krafta i Lindvika w treningach

fot. M. Rudzińska

Stefan Kraft i Marius Lindvik byli najlepsi w treningach na dużym obiekcie. Austriak w obu seriach zaprezentował się z bardzo dobrej strony, w drugim przegrywając tylko ze wspomnianym Norwegiem. W ścisłej czołówce zabrakło reprezentantów Polski.

fot. M. Rudzińska

Czterech w dziesiątce

W pierwszym czwartkowym treningu najwyższą notę uzyskał Stefan Kraft. Austriak wylądował na 129. metrze, co dało mu zwycięstwo z 2,6 punktu przewagi. Drużynowo najlepiej wypadli Słoweńcy – w pierwszej dziesiątce uplasowało się czterech reprezentantów tego kraju. Drugi był Peter Prevc, piąty Timi Zajc, szósty Lovro Kos, a dziesiąty Anze Lanisek. Ex aequo z Prevcem drugą lokatę zajął Daniel Andre Tande. Czwarty był Danił Sadriejew. Na wysokiej siódmej pozycji uplasował się Simon Ammann. Na miejscach ósmym i dziewiątym sklasyfikowani zostali Jewgienij Klimow i Dawid Kubacki.

Tuż za czołową dziesiątką trening ukończył Piotr Żyła. Osiemnasty był Kamil Stoch, trzydziesty czwarty Paweł Wąsek, a trzydziesty ósmy Stefan Hula.

Poprawa Lindvika

W poprzednich czterech seriach treningowych na dużym obiekcie Marius Lindvik (134 m) nie zachwycał swoimi próbami. W piątym skoku udało mu się jednak zdecydowanie poprawić swoją dyspozycję i wygrać serię treningową. Wirtualne podium uzupełnili ponownie Stefan Kraft (133 m) i Peter Prevc (130 m). Na czwartej lokacie uplasował się Halvor Egner Granerud, a na piątej Markus Eisenbichler, który wcześniej także nie doskakiwał do czołówki. Czołową dziesiątkę uzupełnili Daniel Andre Tande, Jewgienij Klimow, Lovro Kos, Timi Zajc i Cene Prevc.

Tym razem najlepszym z Biało-Czerwonych był Kamil Stoch – osiemnasty zawodnik drugiego treningu. Dawid Kubacki był dwudziesty trzeci, a Stefan Hula dwudziesty szósty. Lokatę niżej rundę ukończył Piotr Żyła. Paweł Wąsek został sklasyfikowany na czterdziestym pierwszym miejscu.

Lindvik po raz drugi

W ostatnim czwartkowym treningu Lindvik potwierdził, że zwycięstwo w drugiej rundzie nie było przypadkiem. Norweg i tym razem okazał się najlepszy, skacząc 134,5 metra. Drugą lokatę zajął Timi Zajc (129,5 m), a trzecią Danił Sadriejew (127,5 m). Jan Hoerl został sklasyfikowany tuż za pierwszą trójką. Za bardzo dobrej strony zaprezentował się Antti Aalto, który zakończył trening na piątej pozycji. Szósty był Lovro Kos, siódmy Daniel Huber, a ósmy Markus Eisenbichler. Na dziewiątej lokacie uplasował się Karl Geiger, a tuż za nim był Kamil Stoch.

Tuż za czołową dziesiątką został sklasyfikowany Dawid Kubacki. Dwudziesty czwarty był Paweł Wąsek, dwudziesty ósmy Piotr Żyła, a trzydziesty czwarty Stefan Hula. To właśnie ten ostatni nie wystartuje w piątkowych kwalifikacjach do konkursu indywidualnego.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna