Kowalczyk znów najlepsza!

Podczas drugiego dnia rywalizacji w finlandzkim Muonio ponownie bezkonkurencyjna była Justyna Kowalczyk. Rywalizacja odbyła się na dystansie 5km stylem klasycznym. W zawodach wzięły udział seniorki oraz juniorki.

Tuż za Justyną uplasowała się Finka Kertu Niskanen (+21.8) startująca 20 sekund przed naszą reprezentantką. Trzecie miejsce zajęła kolejna Finka  Krista Parmakoski (+24.1). Czwarte miejsce, te najbardziej znienawidzone przez sportowca zajęła Japonka Mona – Lisa Malvalehto (+30.1). Na piątym miejscu uplasowała się Japonka Masako Ishida (+33.3), a szósta była Laura Mononen (+39). Sylwia Jaśkowiec nie startowała w zawodach.