Kowalczyk w Norwegii: To nie jest łatwe życie

fot. M.Król.

justyna-kowalczyk-013

Justyna Kowalczyk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych biegaczek narciarskich w Norwegii. Polka podczas rozmowy z norweskimi dziennikarzami w Oslo opowiadała o tym, jak na jej życie wpływa popularność.

Justyna Kowalczyk i Marit Bjoergen to dwie zawodniczki, które biegi narciarskie wprowadziły na dużo wyższy poziom. Obie zgodnie podkreślały, że to ich rywalizacja podnosiła przez kilka ostatnich lat popularność narciarstwa biegowego w Polsce, Norwegii, a także na całym świecie.  – Myślę, że rywalizacja z Marit Bjoergen uczyniła mnie tak popularną. To była naprawdę wielka rzecz – mówiła reprezentantka Polski podczas rozmowy z dziennikarzami.

Ciężkie treningi podczas przygotowań do sezonu przynosiły potem efekty w trakcie Pucharu Świata i na mistrzostwach świata oraz igrzyskach olimpijskich. Justyna Kowalczyk przez kilka lat z rzędu nieprzerwanie stawała na podium, wygrywała zawody, zdobywała medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich. Ma na swoim koncie dwa tytuły mistrzyni olimpijskiej i dwa mistrzyni świata. To wszystko sprawia, że jest bardzo popularna także w kraju nad Wisłą. – Zostałam wybrana najlepszym sportowcem Polski kilka razy (pięć razy z rzędu – przyp. red.). To duży kraj z mnóstwem ludzi. Jeśli ktoś jest tutaj popularny, to nie jest to łatwe życie – podkreśliła utytułowana biegaczka. – Nie lubię popularności, jestem po prostu spokojną dziewczyną – zakończyła.

Źródło: NRK.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.