Kowalczyk-Tekieli grozi sądem internautce. Poszło o aborcję

fot. Anna Felska

Gorąco w ostatnich dniach na ulicach polskich miast, ale nie tylko. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o aborcji głos w mediach społecznościowych zabierają polscy sportowcy. Justyna Kowalczyk-Tekieli wyraziła swoje zdanie w rozmowie ze Sport.pl. – Jak można skazać kobietę na urodzenie dziecka, które umrze niedługo po narodzinach – pytała.

fot. Anna Felska

Słowa byłej polskiej biegaczki, jak właściwie każde w tym temacie, wywołały sporo kontrowersji. Przeciwnicy aborcji zaatakowali dwukrotną mistrzynię olimpijską na jej profilu społecznościowym. Wśród komentarzy negatywnych znalazły się takie, jak ten: “Wstyd. Lepiej się sportem pani zajmie”. Jednak nie te słowa wyprowadziły Kowalczyk-Telekieli z równowagi.

Jedna z internautek zarzuciła najlepszej polskiej biegaczce w historii, że ta dokonała w przeszłości zabiegu aborcji. – Ależ mi wstyd za ciebie Egoistko! Myślisz, ze jak ty usunęłaś żywą istotę Boską, to wszystkie muszą to robić – czytamy w komentarzu (pisownia oryginalna). Tego Justyna już nie wytrzymała. – Wystarczy tych podłych kłamstw i pomówień – napisała.

Jeśli autorka kontrowersyjnego komentarza nie przeprosi 37-latki, ta pozwie ją w sądzie. – Jeśli nie zostanę oficjalnie przeproszona, jutro zgłaszam tą wstrętną zakłamaną osobę do prokuratury. Podłość podłością, ale na pomówienia są paragrafy. Jest pani zupełnym zerem – zagroziła Justyna Kowalczyk-Tekieli.

https://www.facebook.com/kibicujjustynie/posts/4071049422939383

Przypomnijmy, że Trybunał Konstytucyjny uznał przerywanie ciąży ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodne z ustawą zasadniczą.  W komentarzu dla portalu Sport.pl Justyna Kowalczyk-Tekieli wyraziła krytyczną opinię na temat tej decyzji.

– To kwestia sumienia. W kraju, w którym 90 procent mieszkańców deklaruje, że są katolikami, nie musimy chyba takich zakazów stosować? Dzisiejsza medycyna pozwala w bardzo wczesnych etapach ciąży przebadać płód. Dlaczego nie korzystać z wiedzy, z której korzysta cały cywilizowany świat? Straszne to, że się cofamy w czasie. Że ktoś uzurpował sobie prawo do podejmowania za nas najważniejszych decyzji, nie dając w zamian żadnego wsparcia. Absolutnie nie dziwię się protestom i brakowi zgody – skomentowała.

Źródło: Facebook/Sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj