Kowalczyk ponownie najlepsza

publisher_55d1471e83d33
fot. ushuaialoppet.com

Justyna Kowalczyk fantastycznie rozpoczęła sezon biegowy w Argentynie. Przed tygodniem wygrała bieg na 42 km stylem dowolnym, a wczoraj triumfowała na trasie o połowę krótszej, ale stylem klasycznym.

W pierwszym starcie w Worldloppet Kowalczyk wygrała klasyfikację kobiet a w kategorii Open wyprzedził ją tylko jeden mężczyzna – Carlos Lannes. Tym razem Polka nie dała sobie wydrzeć triumfu w tej kategorii. Justyna w biegu Marchablanca na 21 km stylem klasycznym wyprzedziła Lannes’a o 5 sekund. Tylko mężczyźni mogli konkurować w Argentynie z naszą biegaczką. Druga w kategorii kobiet Maria Giro, przybiegła na metę blisko 40 minut za Kowalczyk.

Nasza mistrzyni Olimpijska przyznała, że bieg na 21 km był bardzo trudny. – Po twardej walce z wiatrem i deszczem dotarliśmy do mety 29-go Marchablanca – pisała Kowalczyk na swoim profilu na FB. – Piękne zawody. 21 km klasykiem, a właściwie to bezkrokiem bez smarów – dodała. Tym bardziej gratulujemy Justynie i tak pięknych wiktorii życzymy zimą w Pucharze Świata.

Źródło: Ski-pol.pl / Ushuaialoppet.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.