konfa-1031

Justyna Kowalczyk znakomicie zakończyła tegoroczny sezon zmagań w Visma Ski Classics. Polka wygrała bieg Arefjaellsloppet rozgrywany w szwedzkim Are. Polka pokonała Serainę Boner i Masako Ishidę.

Arefjaellsloppet był ostatnim biegiem z cyklu Ski Classics. Polka przystąpiła do niego w roli jednej z faworytek, bowiem kilka razy stawała już na podium, ale nigdy nie udało jej się wygrywać. Tym razem było zupełnie inaczej i biegaczka z Kasiny Wielkiej okazała się najlepsza.

Od początku rywalizacji na czele utrzymała się kilkuosobowa grupa zawodniczek, które miały rozstrzygnąć między sobą walkę o zwycięstwo. W tym gronie była także Kowalczyk, która starała się nie szarżować i nie wysuwać się do przodu, aby nie tracić sił na prowadzenie. Z każdym kolejnym kilometrem dystans do liderek traciły pozostałe biegaczki, aż w końcu w walce o zwycięstwo liczyły się tylko Boner i Kowalczyk.

Szwajcarka starała się dyktować tempo, ale nie była w stanie zgubić reprezentantki Polski. Dwukrotna mistrzyni olimpijska przeprowadziła decydujący atak na ostatnich metrach. Na krótkim odcinku pod górkę uzyskała na tyle bezpieczną przewagę, że mogła bez większego kłopotu dowieźć zwycięstwo do końca. Boner straciła do Polki niespełna 16 sekund.

Trzecie miejsce zajęła Japonka Masako Ishida, która na finiszu rozprawiła się z Kateriną Smutną. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Visma Ski Classics, Britta Johansson Norgren, zakończyła zmagania w Are na siódmej pozycji ze stratą prawie sześciu minut do Polki.

fot: langrenn.com
fot: langrenn.com

Źródło: Inf. Własna, langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.