Kowalczyk i Staręga wracają do Pucharu Świata

fot. Irek Trawka

W nadchodzący weekend w Planicy odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. W Słowenii swoją formę sprawdzą jednak nie tylko zawodnicy, którzy startowali w miniony weekend, ale także nasza najlepsza dwójka: Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga, którzy powrócą do rywalizacji po miesięcznej przerwie.

Weekend w Planicy będzie idealną okazją do zdobycia pucharowych punktów przez zawodników specjalizujących się w technice klasycznej. W Planicy odbędą się bowiem sprinty klasykiem (zaplanowane na sobotę) i biegi na dystansie 10 i 15 kilometrów tym samym stylem (niedziela).

Do rywalizacji po miesięcznej przerwie powróci Justyna Kowalczyk, która dobrowolnie odpuściła Tour de Ski, aby skoncentrować się na indywidualnych przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Polka w słoweńskiej Planicy wystartuje w obu biegach i postara się poprawić swój najlepszy wynik z tego sezonu (7. miejsce w sprincie klasykiem w Lillehammer), aby potem ponownie zniknąć z Pucharu Świata. Kowalczyk pojawi się na zawodach dopiero w Korei Południowej, gdzie będzie rywalizować o kolejne medale olimpijskie. Kadrę kobiet na Planicę uzupełniają Ewelina Marcisz i Sylwia Jaśkowiec.

W gronie mężczyzn także będziemy świadkami powrotu. W Słowenii wystartuje Maciej Staręga, który przez ostatnie starał się powrócić do pełnej sprawności po złamaniu kości dłoni. Polak na początku stycznia informował, że jest szansa na to, że wystartuje w Planicy, ale nie miał co do tego stuprocentowej pewności. Teraz stało się jasne, że Staręga pobiegnie w ten weekend. Oprócz 27-latka w Słowenii wystartują także Paweł Klisz i Jan Antolec.

Źródło: PZN, informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.