Koukalova jednak nie wróci. Czeska biathlonistka kończy karierę

fot: alchetron.com

fot: alchetron.com

Jedna z najlepszych biathlonistek ostatnich lat, dwukrotna mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska Czeszka Gabriela Koukalova podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Koukalova po raz ostatni w zawodach międzynarodowych startowała w marcu 2017 roku. Kolejne dwa sezony straciła przez problemy zdrowotne. Cały czas nie było wiadomo, czy wróci do uprawiania biathlonu. W swojej autobiografii wydanej w ubiegłym roku, zdradziła m.in. to, że miała zaburzenia odżywiania, a także skrytykowała metody treningowe. Teraz oficjalnie poinformowała za pośrednictwem Facebooka, że postanowiła definitywnie zakończyć swoją karierę. Przyznała, że długo dojrzewała do tej trudnej decyzji. – Dzisiejszy dzień nie jest dla mnie łatwy, ale postanowiłam zakończyć moją sportową karierę. Jestem przekonana, że nadszedł czas, aby przejść do kolejnego etapu życia, na który już czekam. Biathlon był integralną częścią mojego życia i chciałbym pamiętać na zawsze te miłe chwile – napisała. Podziękowała też za wsparcie rodzicom, trenerom i kibicom za wsparcie jakie otrzymała.

Do największych osiągnięć Gabrieli Koukalovej można zaliczyć dwa srebrne medale Igrzysk Olimpijskich w Soczi, sześć medali mistrzostw świata (po dwa z każdego koloru) oraz Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2015/2016. W sumie w zawodach Pucharu Świata zwyciężała 17 razy, a 38 stała na podium.

źródło: facebook.com/krone.at

 

1 thought on “Koukalova jednak nie wróci. Czeska biathlonistka kończy karierę

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.