Koudelka odetchnął po wywalczeniu tytułu mistrza Czech. “Tego właśnie potrzebowałem”

fot. W. Wnętkowska

W miniony weekend rozegrane mistrzostwa Czech w skokach narciarskich, na których Roman Koudelka odniósł triumf. Jak sam przyznał, zwycięstwo dodało mu motywacji i nadziei na dobre starty zimą. – Cieszę się, że moja forma wreszcie idzie w górę – powiedział.

Przygotowania Romana Kodeulki do sezonu Pucharu Świata 2019/2020 nie obyły się bez problemów. Reprezentant Czech nie wiedział, na co go stać z dotychczas przygotowaną dyspozycją. Podczas mistrzostw kraju pokazał jednak, że prawdopodobnie wszystko zaczęło zmierzać w dobrym kierunku. Koudelka odniósł zwycięstwo na dużej skoczni w Libercu. –  Jestem naprawdę szczęśliwy z przebiegu tego konkursu. Sezon letni nie był taki, jakiego się spodziewałem. Nie mogłem zrobić wszystkiego, czego sobie zaplanowałem wcześniej. Ostatnie dwa tygodnie oraz właśnie te zawody wysłały jednak pozytywne znaki. Co prawda ten występ mógł być lepszy, ale najważniejsze, że zdobyłem kolejny tytuł krajowego czempionatu. Cieszę się, że moja forma wreszcie idzie w górę – przyznał 30-letni skoczek.

Lepsza dyspozycja Kodeulki przyszła wraz ze zmianami w przygotowaniach – postawieniem na regenerację. – Przestałem trochę trenować. Przez całą wiosnę szlifowałem formę na pełnych obrotach, a wtedy technika odeszła na bok. Wraz z trenerami postanowiliśmy, że nie można tego dłużej robić, przetrenowanie pogorszy sytuację. Zrobiłem sobie dwa tygodnie wolnego, łowiłem ryby, grałem w golfa, oczyszczając głowę. Tego właśnie potrzebowałem – powiedział. – Teraz skupimy się bardziej na technice i skakaniu – dodał.

Roman wypowiedział się także na temat nadchodzącego sezonu. – Puchar Świata wiąże się z dużą ilością podróży, wszystko zacznie się od nowa. Z jednej strony czekam na to, z drugiej zaś, jeśli masz małego trzyletniego syna, trudniej jest wyjechać. Niestety, taka kolej rzeczy. Za cel stawiam sobie postępy krok po kroku. Chcę doświadczać wielu przyjemnych konkursów, ale przy tym zachować zimną krew – rzekł.

źródło: czech-ski.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.