Koszmarna kontuzja przerwała karierę w najlepszych chwilach mistrzyni świata

fot. verwaltungsportal.de

Na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019 Ramona Straub wraz z koleżankami z reprezentacji Niemiec zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym. Dwa tygodnie później na skoczni Holmenkollbakken oddała swój ostatni skok w Pucharze Świata. To właśnie na obiekcie w stolicy Norwegii zawodniczka klubu SC Langenordnach doznała zerwania więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Teraz zakończyła karierę.

fot. verwaltungsportal.de

Kariera Ramony Straub została przerwana, gdy niemiecka zawodniczka osiągała najlepsze rezultaty w swoim życiu. To właśnie w sezonie 2018/2019 po raz pierwszy stanęła na podium Pucharu Świata w Lillehammer ustępując tylko swojej koleżance z reprezentacji Katharinie Althaus. Drużynowe złoto mistrzostw świata wywalczone dwa tygodnie przed feralnym skokiem to największy sukces 27- letniej skocznkini.  Dwa ostanie sezony zakończone na czternastej pozycji w klasyfikacji generalnej i ósme miejsce w Pjongczang 2018 to także rezultaty warte odnotowania.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ramona Straub (@ramona.straub)

Niemka zerwała więzadła krzyżowego w obu kolanach, najpierw w 2014 roku w lewym,  przez co straciła blisko dwa lata. – Chciałbym mieć Ramonę w drużynie – powiedział nowy trener reprezentacji Maximilian Mechler. Pozytywnie o karierze Straub wypowiedział się również  Andreas Bauer. – Na mistrzostwach świata w Seefeld Ramona w decydujący sposób przyczyniła się do zdobycia złotego medalu przez nasz zespół dzięki swojemu najlepszemu występowi w karierze – podkreślił.

Źródło: DSV/ Instagram/ informacje własne