Koronawirus w kadrze austriackich skoczków. Zmiana składu na Rukę

fot. M. Król

Austriacki Związek Narciarskich poinformował o zakażeniu koronawirusem u trzech osób z drużyny skoczków narciarskich. Pozytywny wynik testu otrzymali trener Andreas Widhoelzl oraz Gregor Schlierenzauer  i Philipp Aschenwald.

fot. M. Król

Jako środek czysto zapobiegawczy i aby przerwać możliwe łańcuchy infekcji, kierownictwo sportowe ÖSV postanowiło nie wysyłać do Finlandii żadnego ze skoczków i trenerów, którzy byli  w Wiśle. Zamiast tego Florian Liegl, trener drugiej grupy treningowej, oraz asystenci jego asysteni Björn Koch i Alexander Diess udadzą się do Ruki.

Powołanie na zawody w Finlandii otrzymali: Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Wörgötter.

Austriacy nie chcą ryzykować, że w Ruce pozytywne wyniki otrzymają kolejni skoczkowie z ich podstawowego składu. To mogłoby powstrzymać ich nawet przed startem w MŚ w lotach w Planicy. Wiadomo jednak, że część zawodników Widhoelzla może pojawić się w Niżnym Tagile. Na razie jednak nie wiadomo, w jaki sposób tam dotrą. Czarter FIS rusza z Finlandii. Loty do Rosji wcale nie są łatwe do zorganizowania.

– To porażka naszych ambicji w Pucharze Świata, ale bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich zaangażowanych jest w stu procentach na pierwszym planie. Obecnie sprawdzamy, czy ci sportowcy, którzy nadal mają negatywny wynik testu na obecność wirusa i którzy nie wykazują żadnych objawów, będą mogli wystartować w Rosji. Decyzja jest otwarta tutaj. Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Słowenii są w programie za niespełna trzy tygodnie; to jest obecnie nasz główny cel – skomentował Mario Stecher, dyrektor sportowy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Źródło: Oesv.at

Mateusz Król
Obserwuj