Koronawirus w biathlonowej kadrze Francji

FOT: Agence Zoom/Stanko GRUDEN

Dwoje francuskich biathlonistów – Gilonne Guigonnat z kadry B i Fabien Claude z zespołu A – otrzymało pozytywne wyniki testów na koronawirusa (COVID-19). W związku z tym Trójkolorowi nie będą mieli możliwości, aby wystartować w rozpoczynających się jutro w La Féclaz mistrzostwach kraju w biathlonie.

W weekend w La Féclaz rozpoczną się letnie mistrzostwa Francji w biathlonie, które będą dla Trójkolorowych szansą na sprawdzenie się w bezpośredniej rywalizacji z rywalami z krajowego podwórka. Przed startem w zawodach każdy sportowiec musiał przejść test PCR – lepiej znany jako „wymaz” – aby zostać dopuszczonym do rywalizacji. Na podstawie wyników badania okazało się, że dwoje reprezentantów Francji – Fabien Claude z kadry A i Gilonne Guigonnat z drużyny B – otrzymało pozytywne wyniki testów na COVID-19 i byli zmuszeni zrezygnować z walki o medale mistrzostw kraju.

Zarówno Guigonnat, jak i Claude, czują się dobrze, nie mają objawów choroby i mogą kontynuować trening z dala od pozostałych kadrowiczów. Fabien Claude dość krótko skomentował sytuację na swoim profilu na Facebooku zapewniając o dobrym stanie zdrowia i życząc powodzenia pozostałym startującym zawodnikom. – Zapewniam, że wszystko jest porządku. Mój ogólny stan zdrowia jest dobry. Życzę wszystkim miłego weekendu i udanego wyścigu – napisał Claude.

Źródło: Twitter