Koronawirus nie przeszkadza Słoweńcom w przygotowaniach do MŚ w biathlonie

fot: xc-ski.de

Przygotowania do przyszłorocznych mistrzostw świata w biathlonie, które odbędą się w dniach 9-21 lutego w Pokljuce, przebiegają zgodnie z planem, pomimo problemów związanych z pandemią koronawirusa. Zapewniono już zapasy śniegu, a cały kompleks przeszedł gruntowne zmiany.

Organizatorzy biathlonowych mistrzostw świata w Pokljuce robią co mogą, aby jak najlepiej przygotować się do przyjęcia w przyszłym roku najlepszych zawodników globu. Słoweńcy nie zamierzali tracić czasu i zmagazynowali już 19 tysięcy metrów sześciennych śniegu, co ma wystarczyć na pokrycie dwóch trzecich trasy, na której biathloniści mają walczyć o medale. Aby zabezpieczyć śnieg, organizatorzy pokryli go wiórami i filcem.

Duże zmiany dotknęły kompleks w Pokljuce, który może się od teraz pochwalić większym centrum medialnym, a także powiększoną “strefą mieszaną” dla dziennikarzy. Dodano również namiot dla mediów, w którym będzie można zjeść posiłki. Zmiany obejmują także nowe stanowiska dla zawodników. Organizatorzy mają też zapewnić widzom, pracownikom oraz przedstawicielom mediów zorganizowany transport. Stadion w Pokljuce będzie miał powiększone trybuny: główna będzie mogła pomieścić 7700 widzów, a łączna pojemność stadionu dla widzów wzrośnie do prawie 13 tysięcy.

Źródło: siol.net