Koronawirus górą. Finał alpejskiego Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo odwołany

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Zwlekano długo z podjęciem tej decyzji, ale ostatecznie zapadła ta negatywna. Z powodu epidemii koronawirusa odwołane zostały finałowe zawody alpejskiego Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo.

Włoski Związek Sportów Zimowych (FISI) odwołał finał Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Cortina d’Ampezzo, zaplanowany na 18–22 marca z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Decyzja oczywiście nikogo nie dziwi, bowiem kurort ten położony w regionie Veneto, jednym z najbardziej dotkniętych rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19. Wcześniej podjęto już decyzję, że zmagania odbędą się bez udziału publiczności.

Decyzja o odwołaniu zawodów wpłynie na losy zawodników walczących o wygrane w klasyfikacjach generalnych poszczególnych konkurencji. To dlatego, że FIS nie ma już pola do manewru i nie da się zorganizować zmagań w inne miejsce. To oznacza, że rywalizacja pań odbędzie się już tylko raz – w przyszłym tygodniu w Are. Panowie z kolei zakończą rywalizację tej zimy za tydzień w Kranjskiej Gorze. Oczywiście, jeśli żadne zawody nie zostaną ponownie odwołane. W zasadzie pewne jest to, że Beat Feuz i Corine Suter mają małe Kryształowe Kule za zjazd, a Szwajcarka może też cieszyć ze zwycięstwa w klasyfikacji supergiganta.

Źródło: laola1.at

Mateusz Król
Obserwuj