Kornilov i Tichonova mistrzami Rosji na skoczni normalnej

denis kornilovWczoraj na skoczni HS106 w Czajkowskim odbyły się pierwsze konkursy w ramach tegorocznych mistrzostw Rosji. Wśród mężczyzn triumfował Denis Kornilov, wśród pań najlepsza okazała się Sofia Tichonowa.

Zwycięzca męskiej rywalizacji, Denis Kornilov oddał skoki na odległość 105,5 m i 96 m, co dało mu łączną notę 254 pkt. Zaraz za nim znalazł się Dmitrij Vasiljev po skokach na 99 m i 102,5 m (249,5 pkt.), a brązowy medal wywalczył zupełnie niespodziewanie Aleksander Bażenow (101 i 98,5 m. – 247 pkt.). Tuż za podium znalazł się Michaił Maksimoczkin, Anton Kaliniczenko oraz Roman Trofimow. Dopiero dziewiąte miejsce zajął Władysław Bojarincew, który w pierwszej części sezonu był najlepiej spisującym się Rosjaninem w zawodach PŚ. W mistrzostwach Rosji w kategorii panów sklasyfikowano 59 zawodników.

Konkurs pań wygrała Sofia Tichonova oddając skoki na 100,5 i 94 m (236,5 pkt.). Przypomnijmy, że utalentowana 17-letnia zawodniczka wygrała w tym sezonie zarówno Europejski Festiwal Młodzieży Europy w Tschaguns oraz MŚJ w Ałmaatach. Drugie miejsce zajęła Irina Avvakumowa (96,5 i 95,5 m; 231,5 pkt.), a trzecie Anastazja Gładyszewa (83 i 94,5 m; 195,5 pkt.). W zawodach sklasyfikowano 21 skoczkiń.

Źródło: skijumpingrus.ru