Kontuzjowana Marit Bjoergen nie wystartuje na mistrzostwach Norwegii

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Marit Bjoergen nie wystartuje w planowanych na przełomie marca i kwietnia mistrzostwach Norwegii. Multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich nabawiła się kontuzji biodra.

Wracająca po urodzeniu syna biegaczka narciarska miała powrócić do rywalizacji na sobotni bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym, w którym miała się zmierzyć między innymi z Therese Johaug. Okazało się jednak, że Bjoergen nabawiła się urazu biodra, który uniemożliwi jej start na tym dystansie. – Marit poczuła ból w biodrze w zeszłym tygodniu. To nic poważnego. Ale przyczyna leży najprawdopodobniej w zbyt szybkim powrocie do treningów – mówi lekarz norweskiej kadry. – To nie jest uraz wymagający interwencji medycznej, ale lepiej, aby Marit odpoczęła. Za dwa tygodnie ból powinien minąć – dodał.

Bjoergen, która jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii biegów narciarskich, miała się spotkać w bezpośredniej rywalizacji ze swoimi koleżankami z kadry po raz pierwszy od zakończenia sezonu 2014/2015. Dla Norweżki nadal głównym celem jest powrót w dobrej formie na mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie lutego i marca przyszłego roku w fińskim Lahti. – Nie zamierzam walczyć o miejsce w dziesiątce, jeśli będę czuła, że moje wyniki tego nie gwarantują, nie zamierzam blokować miejsca młodszym zawodniczkom – mówiła Bjoergen kilka dni temu w wywiadzie dla dziennika “Verdens Gang”.

Źródło: eurosport.onet.pl, inf.własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.