Kontuzje Tobiasa Stecherta i Chiary Gmür

fot. ERBI sébastien / CC BY NC ND

fot. ERBI sébastien / CC BY NC ND
fot. ERBI sébastien / CC BY NC ND

Całkiem niedawno z niemieckiego zespołu alpejczyków doszły nas wieści o kontuzji Fritza Dopfera, a z zespołu szwajcarskiego o urazie Aline Danioth. Kolejni kontuzjowani to Tobias Stechert z kadry Niemiec i Chiara Gmür z kadry Szwajcarii. 

Tobias Stechert jutro w Monachium przejdzie konieczną operację kolana. Niemiec ma problemy z łąkotką, które pojawiły się po środowym treningu zjazdu w Val Gardenie. Trener męskiej kadry Niemiec Mathias Berthold wyraził nadzieję, że Stechert zdąży wrócić do zdrowia na zawody w Wengen, które odbędą się w połowie stycznia. Poprzedni sezon Stechert miał całkowicie stracony właśnie z powodu problemów z kolanem. Obecny uraz wydaje się być niezbyt groźny i miesiąc przerwy po operacji ma wystarczyć Stechertowi na powrót do sprawności. W tym sezonie Stechert wystąpił dotąd tylko w zjeździe w Val d’Isere, gdzie zajął 40. miejsce.

O ile Niemiec ma spore szanse na powrót do ścigania w tym sezonie to mniej pozytywnie wyglądają prognozy dla Chiary Gmür. Młoda Szwajcarka podzieli los swojej koleżanki z kadry Aline Danioth i w tym sezonie już nie wystąpi. Gmür złamała na treningu kość piszczelową. Szwajcarska specjalistka od slalomu również poprzedni sezon zakończyła przedwcześnie z powodu kontuzji skręcenia lewej stopy, ale dopiero w lutym, niedługo po swoim pierwszym zwycięstwie w PE w  Pamporovie. Gmür tej zimy wystartowała tylko w dwóch zawodach PE w Trysil i obu nie ukończyła. Szwajcarka jest już po udanej operacji i teraz czeka ją rehabilitacja.

Źródło: skionline.ch

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.