Kontuzje nie odpuszczają. Koniec sezonu dla Tilena Bartola

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Niedobre informacje płyną ze Słowenii. Tilen Bartol oraz Ursa Bogataj pożegnali się już z sezonem. Kontuzje wykluczyły ich z treningów oraz walki o punkty. 

22-letni Tilen Bartol oraz 24-letnia Ursa Bogataj nie mogą zaliczyć początku 2020 roku do szczególnie udanych. Obydwoje znajdują się bowiem w szpitalu, gdzie przechodzą rekonwalescencję po operacjach związanych z kontuzjami.

Skoczek, który punktował w Wiśle oraz Engelbergu, niemal rok temu zmagał się już z kontuzją kolana. Niewiele jednak wiadomo na temat jego problemów zdrowotnych. Słoweńska Federacja Narciarska przekazała informację, że kontuzja zawodnika związana jest z łąkotką. Bartol przeszedł już operację rekonstrukcji kolana, a teraz czeka go trzymiesięczny odpoczynek i rehabilitacja.

Ursa Bogataj upadła podczas Pokal Cockta rozgrywanego w grudniu w Planicy. Skoczyła najdalej, ale nie ustała skoku i zerwała więzadło krzyżowe w prawym kolanie. Rezonans magnetyczny ujawnił także inne urazy tej nogi, a lekarze zdecydowali o konieczności operacji. Zawodniczka przeszła już operację rekonstrukcji więzadła oraz łąkotki. Według Słoweńskiego Związku Narciarskiego, rekonwalescencja Bogataj potrwa pół roku.

Źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.