Kontuzje Fabienne Suter i Luany Flütsch

Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

Dwa, na szczęście niegroźne urazy nawiedziły w ostatnim czasie szwajcarską kadrę kobiet w narciarstwie alpejskim. Chwilowe zmniejszenie obciążeń treningowych czeka teraz Fabienne Suter oraz Luanę Flütsch.

Suter, która jest główną szwajcarską bronią w konkurencjach szybkościowych doznała kontuzji podczas treningu super-G w Saas Fe. Odczuwa ona po wypadku ból w prawym kolanie, a badanie rezonansem magnetycznym wykazało lekkie uszkodzenie więzadła przybocznego piszczelowego. Uraz ten nie oznacza dla 31-letniej Fabienne całkowitej bezczynności w najbliższym okresie, ale będzie musiała ona nieco się ograniczyć i poddać zabiegom fizjoterapeutycznym. Wydaje się, że jej występ w pierwszych w tym sezonie zawodach w zjeździe – 2. grudnia w Lake Louise – nie jest zagrożony.

Kilka dni przymusowego odpoczynku od jazdy na nartach to dla zawodniczki z kadry C – Luany Flütsch – efekt upadku na treningu na Diavolezza. O 10 lat młodsza od Suter zawodniczka przewróciła się i uderzyła głową o stok, w wyniku czego doznała wstrząśnienia mózgu. Przerwa w jej przypadku nie powinna trwać długo i już wkrótce Flütsch ma wrócić do treningów.

Źródło: ski-online.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.