Kontuzja włoskiego mistrza

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Włoskiego biegacza narciarskiego, Federico Pellegrino, czeka przymusowa przerwa w treningach. Najlepszy zawodnik klasyfikacji sprinterskiej w sezonie 2015/2016 doznał kontuzji ścięgna mięśnia dwugłowego prawej nogi. Feralne zdarzenie miało miejsce podczas zgrupowania drużyny narodowej w niemieckim Oberhofie.

Pięciokrotny medalista mistrzostw świata w biegach narciarskich, Federico Pellegrino, doznał w miniony piątek kontuzji, która na kilka tygodni wyeliminuje go z przygotowań do kolejnego sezonu Pucharu Świata. Włoski biegacz – mimo przymusowej absencji w treningach – pozostał wraz z resztą zespołu w Niemczech, gdzie doszło do uszkodzenia ścięgna mięśnia dwugłowego prawej nogi.

Zgodnie z komunikatem podanym przez Włoską Federację Sportów Zimowych (FISI), Federico Pellegrino doznał kontuzji mięśnia dwugłowego kości udowej prawej nogi podczas treningów ekipy Azzurri w – położonej w niemieckim Oberhofie – hali Sporthalle. Wicemistrz olimpijski z Pjongczangu przeszedł już rezonans magnetyczny. Kolejne badania ma on przejść we Włoszech, gdy tylko wraz z drużyną powróci do kraju. Rehabilitacja zawodnika jest już w toku. Sam zainteresowany nie załamuje się zaistniałą sytuacją. Ma nadzieję, że już niedługo będzie mógł kontynuować przygotowania do kolejnego sezonu.

– Na pewno jest to nieoczekiwana sytuacja, do której trzeba podejść ostrożnie. Nie przywykłem do tego typu kontuzji, szczególnie latem, kiedy czułem się naprawdę bardzo dobrze. W tym roku moja kondycja była lepsza niż w ostatnich latach. Rehabilitacja na basenie już się rozpoczęła. Mam nadzieję, że wizyty zaplanowane na najbliższe dni przyniosą pożądane efekty tak, abym już niedługo mógł rozpocząć treningi na pełnych obrotach – przyznał, cytowany przez fondoitalia.it, Pellegrino.

W ostatniej odsłonie rywalizacji o Kryształową Kulę Federico Pellegrino trzykrotnie plasował się w najlepszej trójce zawodów pucharowych. Ostatecznie zmagania w sezonie 2019/2020 zakończył on na szesnastej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Źródło: fondoitalia.it