Kontuzja czołowej polskiej skoczkini. Nie wystartuje w Willingen

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Problemy nie opuszczają polskich skoczkiń narciarskich. Kinga Rajda poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zmaga się z kontuzją i z tego powodu nie pojawi się na starcie konkursów w Willingen.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Problemy zdrowotne nie opuszczają Kingi Rajdy

– W tym roku niestety bez lotów i nowego oficjalnego rekordziku. Kontuzja nie dała o sobie znać. 3/4 godzinne zabiegi nie wygrały z bólem i obrzękiem. Teraz chwila na zdrówko i lecimy dalej – napisała 22-latka na swoim instagramie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝕂𝕀ℕ𝔾𝔸 ℝ𝔸𝕁𝔻𝔸 ☀️-🅚🅘🅓🅓🅞 (@kinga_rajda)

Przyczynę wspomnianych dolegliwości wyjaśnił nam były trener kadry kobiet – Łukasz Kruczek. – Kinga wróciła z Uniwersjady z bolącym kolanem. Prawdopodobnie doszło do przeciążenia tam na miejscu, gdyż na skoczniach w Lake Placid oddała dość dużą liczbę skoków. Po powrocie zaczęła natychmiast pracę z fizjoterapeutka i jest coraz lepiej, aczkolwiek potrzebuje jeszcze jakiegoś czasu by dojść do pełni sprawności – przekazał obecny klubowy szkoleniowiec Rajdy.

Na ten moment potencjalna absencja reprezentantki AZS AWF Katowice dotyczyć ma wyłącznie weekendu w Willingen. W razie utrzymujących się dolegliwości możliwe jednak, że przerwa będzie dłuższa.

Przypomnijmy, że zawodniczka urodzona w Szczyrku w przeszłości zmagała się już z problemami z kolanem. W marcu 2022 roku przeszła bowiem zabieg oczyszczenia powierzchniowych uszkodzeń chrząstki lewego stanu kolanowego, tzw. shaving.

źródło: instagram/informacja własna