Kontrola olimpijskich obiektów w Pekinie

Przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS w ostatnich dniach odwiedzili obiekty olimpijskie, które powstają w Pekinie. To właśnie tam w 2022 roku odbędą się kolejne zimowe igrzyska.

Do Chin udali się m.in. dyrektorzy Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich oraz kombinacji norweskiej – Walter Hofer, Pierre Mignerey i Lasse Ottesen. Celem ich wizyty była kontrola budowy olimpijskich obiektów, czyli tras biegowych oraz skoczni narciarskich. Ostatnia taka kontrola odbyła się w listopadzie 2018 roku. Od tego momentu poczyniono duże postępy, a cała inwestycja przebiega zgodnie z planem. Pierwsze testowe zawody w biegach narciarskich mają być przeprowadzone już nadchodzącej zimy, ponieważ trasy są już w 90 procentach gotowe. Powstały także fundamenty stadionu, którego budowa ma zakończyć się na początku 2020 roku. Wykonano prace ziemne związane z budową skoczni narciarskich, oraz fundamenty. Główne konstrukcje skoczni mają stanąć już do października tego roku, a gotowe skocznie do jesieni 2020 roku.

– Nasza wizyta w Zhangjiakou,  gdzie znajdują się obiekty do narciarstwa klasycznego na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie, była interesująca. Dobrze było zobaczyć wielki postęp od czasu naszej ostatniej inspekcji. Organizatorzy pracują zgodnie z harmonogramem i nie możemy się doczekać ukończenia obiektów pod koniec 2020 roku – powiedział na ramach portalu fis-ski.com Lasse Ottesen.

Do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostało mniej niż 950 dni. Informacje na temat obiektów olimpijskich oraz organizacji igrzysk możecie znaleźć w naszym artykule, który publikowaliśmy w maju.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.