Konkursy PŚ w Titisee-Neustadt odwołane!

Konkursy Pucharu Świata w Titisee-Neustadt zaplanowane na najbliższy weekend nie dojdą do skutku. Jak poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski zaraz po podaniu składu Polski na te zawody, zostały one odwołane dosłownie paręnaście minut temu. Informacje potwierdził FIS. Powodem są prawdopodobnie fatalne prognozy pogody, zapowiadające deszcz oraz ciepłe temperatury.


Niestety, tym razem natura wygrała ze skoczkami narciarskimi.  Planowany na weekend 7 – 9 grudnia Puchar Świata kobiet i mężczyzn został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych jakie mają wystąpić w Titisee-Neustadt. Jeszcze wczoraj komitet organizacyjny nie widział przeciwwskazań co do odbycia się zawodów na skoczni. Jednak dzisiaj spłynęły katastrofalne prognozy pogody do organizatorów: ma wiać w granicach od 5 do 7 m/s, a temperatury mają być dodatnie. Oprócz tego spodziewać się można obfitych padów deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Problem jest też z utrzymaniem skoczni w dobrym stanie. Widać to na zdjęciu opublikowanym przez oficjalny profil w mediach społecznościowych FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej). Organizatorom nie pozostało nic innego jak odwołać tegoroczny Puchar Świata w Titisee-Neustadt.

fot. facebook.com/Berkutschi.skijumping

Na razie nie wiadomo gdzie i czy FIS zdecyduje się odrobić konkursy za ten odwołany weekend Pucharu Świata. Kolejne zawody mężczyzn odbędą się w Engelbergu w dniach 15-16 grudnia. Kobiety za to będą rywalizować na skoczni we francuskiej miejscowości Premanon.

Źródło: @FISskijumping/twitter.com

1 thought on “Konkursy PŚ w Titisee-Neustadt odwołane!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.