Konkurs skoków w Wiśle zagrożony!

fot. Aneta Gąska
fot. Aneta Gąska

Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle Malince są poważnie zagrożone z powodu niekorzystnej aury. Zimy jak nie było, tak nie ma.

Aura spędza sen z powiek organizatorom MP. Wysoka jak na tą porę roku temperatura sprawia, że mają oni kłopoty ze śniegiem. Andrzej Wąsowicz zapewnił we wtorek, że wiślanie zrobią wszystko, by zawody 23 grudnia odbyły się zgodnie z planem.

– Obawiamy się o ten konkurs. We wtorek przed południem w Wiśle było 7oC. Ma też padać deszcz. Synoptycy przewidują, że nawet do końca roku temperatura w Beskidach może nie spaść poniżej zera. Na środę zwołujemy sztab organizacyjny. Jestem upartym góralem i nie poddam się tak łatwo. Na razie nie dopuszczamy myśli, by zawody mogły się nie odbyć – powiedział Wąsowicz.

Wysokie temperatury uniemożliwiają uruchomienie systemu sztucznego zaśnieżania skoczni. Wąsowicz nie wykluczył także, że pokrywa śniegu na obiekcie może być nieco mniejsza niż regulaminowe 30 cm, przykładowo 25 cm, a na jej dole, gdzie jest bezpiecznie i równo, 10 cm. Dodał też, że tory są już zamrożone.

MP w skokach narciarskich na obiekcie HS-134 zostały zaplanowane na 23 grudnia. Będzie to ostatni start przed TCS. Na konkurs zapowiedziała się niemal cała czołówka. Na starcie zabraknie prawdopodobnie tylko leczącego kontuzję Kamila Stocha.

Program zawodów:

10:00-12:00 – treningi

14:00 – kwalifikacje

15:15 – 1. seria konkursowa

16:30 – seria finałowa

Źródło: sport.interia.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.