Koniec zawodniczej kariery Benjamina Raicha

Photo credit: _dChris / Foter / CC BY
Photo credit: _dChris / Foter / CC BY

Jedna z największych postaci narciarstwa alpejskiego – Austriak Benjamin Raich – postanowiła o zakończeniu swojej przygody z wyczynowym uprawianiem tego sportu.

Jeszcze w czerwcu 2-krotny złoty medalista igrzysk olimpijskich nie wykluczał startu w światowych mistrzostwach, które odbędą się w 2017 roku w Sankt Moritz. Jednak okazało się, że nie znalazł wystarczającej motywacji aby kontynuować karierę, która obfitowała w wiele sukcesów. Raich ma na swoim koncie 4 medale olimpijskie, 10 medali (w tym 3 złote) mistrzostw świata oraz 36 wygranych zawodów Pucharu Świata, a także Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej. To tylko najwiękjsze z jego sukcesów, których było znacznie więcej.

„To nie była łatwa decyzja. Miałem wiele przeżyć i były one bardzo udane. Jednak jest to dobry moment na podjęcie tej decyzji i postawienie kolejnego kroku naprzód. Ponadto czuję, że straciłem motywację aby dawać z siebie wszystko podczas zawodów. To główny powód zakończenia mojej kariery i przejścia na narciarską emeryturę” – oświadczył Raich.

Benjamin Raich rozważa objęcie innej roli w sporcie w przyszłości, ale w najbliższym czasie zamierza poświęcić się rodzinie. Wraz z żoną – Marlies Schild – spodziewają się dziecka. „Czekam na to co nadejdzie i jestem pewien, że przyszłość przyniesie coś dobrego. Muszę teraz dorosnąć do roli męża i ojca, ale nadal będę pasjonował się narciarstwem. Być może w sporcie znajdzie się dla mnie jakieś inne zadanie” – powiedział o swojej przyszłości.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.