Koniec Turnieju Czterech Skoczni dla Richarda Freitaga

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Richard Freitag został wycofany z 68. Turnieju Czterech Skoczni. Drugi zawodnik Pucharu Świata 2017/2018 jest obecnie w słabej formie. Na jego miejsce w Garmisch-Partenkirchen pojawi się skoczek z kadry B.

Richard Freitag w ostatnim czasie prezentuje bardzo słabą dyspozycję – podczas weekendu w Engelbergu ani razu nie znalazł się nawet w czołowej czterdziestce, a Turniej Czterech Skoczni rozpoczął od odpadnięcia w kwalifikacjach. Ostatni raz medalista olimpijski i mistrzostw świata zapunktował w Niżnym Tagile. Decyzją trenera reprezentacji Niemiec Stefana Horngachera, Freitag zakończy 68. edycję cyklu już teraz – po konkursie w Oberstdorfie. – Richard w obecnej sytuacji nie jest w stanie szybko osiągnąć wysokiego poziomu – powiedział szkoleniowiec. Freitag zakończy więc przedwcześnie starty w TCS tak jak w sezonie 2017/2018. Wtedy jednak zmusił go do tego upadek, teraz niedyspozycja. – Zdecydowaliśmy, że opuści on Turniej Czterech Skoczni i poświęci czas na trening w domu. Spróbujemy go odbudować na nadchodzące zawody Pucharu Świata – dodał Horngacher.

W tej sytuacji podczas drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni zobaczymy kolejnego przedstawiciela niemieckiej kadry B. Na skoczni w Garmisch-Partenkirchen pojawi się 21-letni Adrian Sell – mistrz świata juniorów w drużynie z 2016 roku. Ten sezon zaczął on od startów w Pucharze Kontynentalnym.

źródło: sport1.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.