Koniec spekulacji. Simon Ammann oficjalnie o swojej przyszłości

fot. M. Rudzińska

Simon Ammann postanowił zakończyć rozmowy kibiców na temat jego ewentualnego przejścia na sportową emeryturę. Szwajcarski mistrz zapowiedział, że zamierza przystąpić do sezonu Pucharu Świata 2022/2023. 

fot. M. Rudzińska

Niedawno pisaliśmy wam o tekście opublikowanym na szwajcarskim portalu Srf.ch. W artykule podjęto pod wątpliwość kontynuację kariery przez Simona Ammanna. 41-latka od początku sezonu przygotowawczego nie widziano ani razu na skoczni. Ponadto kontakt z nim był praktycznie niemożliwy.

– Czekamy na niego do mistrzostw Szwajcarii, które odbędą się w dniach 21-23 października. To obowiązkowy punkt dla każdego naszego zawodnika. Musisz być na starcie, jeśli tylko nic ci nie dolega, nie jesteś kontuzjowany – mówił Bernie Schoedler. Nie tylko szef szwajcarskich skoków, ale również trenerzy Ammanna nie wiedzieli, co dalej z karierą czterokrotnego mistrza olimpijskiego.

Koniec wątpliwości

W poniedziałek podczas medialnego wydarzenia w Szwajcarii pojawił się Simon, który został zapytany o swoją przyszłość przez SRF. Mistrz globu nie zawahał się przy odpowiedzi. – Wiem, że chcę dalej skakać – oznajmił. Wspomniany zawodnik o dokładnych planach poinformuje w późniejszym terminie.

Wiadomo jednak, że Simona Ammanna nie zobaczymy podczas inauguracji cyklu w Wiśle. Triumfator klasyfikacji generalnej PŚ 2009/2010 potrzebował długiej przerwy po sezonie olimpijskim i ma duże zaległości – zarówno te na skoczni jak i w aspekcie przygotowania fizycznego. – Kiedyś planowałem wszystko, co miało związek ze skakaniem. Teraz organizuję wszystko wokół moich studiów – dodał. 

Źródło: Srf.ch

Obserwuj